Rýchle nacenenie

Swida Innovative sa zaradila medzi úspešné slovenské podniky

Stali sme sa diamantom slovenského biznisu

Magazín Forbes už 11 rokov oceňuje slovenské malé a stredné rýchlo a zdravo rastúce podniky ocenením Diamanty slovenského biznisu. V piatok 25. októbra 2019 sme toto ocenenie s veľkou pokorou a poctou prijali aj my. 

2. miesto na východe

Cieľom ocenenia je vyzdvihnúť slovenské firmy, ktorým sa darí rásť v domácom prostredí.  Firmy sa oceňujú v 4 kategóriách na základe regiónov (Bratislava, Západ, Stred, Východ). My sme sa, samozrejme, ocitli v kategórii Východ. 

Prvé miesto získala bardejovská fabrika 2J Antennas, treticu úspešných podnikov východného Slovenska uzatvára košická Telegrafia. 

Rebríček pre magazín Forbes zostavuje spoločnosť Finstat. Pri jeho zostavovaní prihliada na viacero kritérií:

  1. firma musí byť bez zahraničného kapitálu
  2. musí vykázať zisk v priebehu minimálne 3 rokov
  3. vykázať tržby od 5 do 50 miliónov
  4. prihliada sa aj na počet zamestnancov a rast tržieb 

S ocenením Diamanty slovenského biznisu bol spätý víkendový program, ktorého sme sa zúčastnili v Palace Art Hoteli v Pezinku. Dvojdňový program bol plný inšpirácie, diskusií, workshopov a zaujímavých hostí. Spomínané workshopy sa zamerali na témy pripravenosti firmy na ťažšie časy, alebo na vyjednávania s investorom.

Medziročný nárast tržieb o 3 milióny €

Je pre nás veľkou cťou, že náš zápal, úsilie a odhodlanie prinieslo ocenenie, ktoré sme ani nečakali. Pri ocenení sme si spomenuli na naše začiatky v roku 2015. Sú späté s prvou malou kanceláriou v Trebišove, východoslovenskom meste v regióne, ktorý stále bojuje s nezamestnanosťou. Na začiatku sme boli len pätica mladých ľudí, ktorí si verili a mali víziu, čo robiť v logistickej dopravnej spoločnosti inak. Sme radi, že celá pôvodna päťka – Pavol Geňo, Patrik Demko, Lukáš Antoš, Stanislav Sčúr a Viktor Sučka, sú s nami doteraz, stali sa lídrami firemných tímov a ľudí, ktorých majú pod sebou, vedú k osobnostnému aj kariérnemu rastu. 

V priebehu 4 rokov sme sa zväčšili, presunuli sme centrálu do Košíc a rozšírili sme našu klientelu na celú Európu. Zameriavame sa najmä na expresné dopravy. 

V roku 2018 sa nám podarilo zvýšiť naše tržby o desiatky %, tržby firmy tvoril 12 miliónov eur. Z mladých nováčikov sa stal profesionálny tím logistickej spoločnosti so 70 ľuďmi

To, že našej firme sa podaril rast, si veľmi ceníme. Rovnako nám však záleží aj na inováciách. Nezaspať na vavrínoch a stále hľadať možnosti, ako čosi zlepšiť. Tak sme našu firmu rozbehli a v tomto duchu chceme aj pokračovať. Stále je čo zlepšovať. Zameraním sa na zefektívnenie interných procesov dospejeme k poskytovaniu kvalitnejších služieb, čo, v konečnom dôsledku, pomôže firme v jej biznisovom potenciáli. 

Našou víziou je získať si srdcia zákazníkov skrz inovácie a individuálny prístup. Rast firmy nie je prioritnou víziou, ale očakávame ho ako prirodzený výsledok našej práce. 

V nadväznosti na získané ocenenie pripravil magazín Forbes s nami aj rozhovor Začínali v malej kancelárii v Trebišove. Dnes má firma miliónové tržby

Swida Innovative sa zaradila medzi úspešné slovenské podniky

Magazín Forbes už 11 rokov oceňuje slovenské malé a stredné rýchlo a zdravo rastúce podniky ocenením Diamanty slovenského biznisu. V piatok 25. októbra 2019 sme toto ocenenie s veľkou pokorou a poctou prijali aj my. 

Články

Čo nám priniesol rok 2020 a čo bude v tom novom najdôležitejšie?

Vďaka tomu, že bol uplynulý rok na udalosti pomerne pestrý a turbulentný, zažili sme i my celý rad nových obchodných…

Výmena šéfov – na 2 týždne

V rámci našich dvoch pobočiek (Košice, Trebišov) porovnávame často efektivitu, flexibilitu či ziskovosť. V minulom mesiaci sme sa rozhodli, že na pár…

PREMÝŠĽATE O PARTNEROVI PRE ŠPEDÍCIU? NEHĽADAJTE POĎLA VEĽKOSTI!

Nie veľkosť, ale flexibilita a spoľahlivosť sú podľa našich skúseností rozhodujúcim faktorom pri výbere partnera pre špedíciu. Sme však presvedčení,…