Rýchle nacenenie

Krajšie mesto aj vďaka nám

Na priestore, v ktorom sa pohybujeme nám záleží. Keď sme sa pred pár rokmi rozhodli založiť firmu SWIDA Innovative, povedali sme si, že popri všetkom tom typickom biznis zhone, nových klientoch a partneroch na obzore nesmieme zabudnúť na svoje okolie.

Prvá takáto príležitosť sa nám naskytla ešte pred troma rokmi. Pred záverom roka 2016, na sklonku novembra, Mestské hospodárske stredisko v Trebišove začalo s 2. časťou etapy výrubu a výsadby drevín. To sa nám zdalo ako dobrá príležitosť k aktivite. Predsa len, Trebišov je miesto, ktoré dalo SWIDA Innovative prvotný tvar. Chytili sme sa teda šance aj lopát.

Užili sme si to. Bolo príjemnou zmenou na chvíľu opustiť firemné priestory a vybehnúť do parku vysadiť pár nových stromov. Doterajší úspech firmy SWIDA Innovative odzrkadľuje našu svedomitú a dobre vykonanú prácu. Toto odhodlanie sme sa snažili predviesť aj pri revitalizácii zelene v Trebišove.

Estetický reštart dostal aj verejný priestor na Cintorínskej ulici (náš “parčík”). Chceli sme prispieť nielen našou prácou, ale aj finančne. Rozhodli sme sa prispieť sumou 516 €. Za tieto peniaze mesto získalo Platany javorolisté. Priznávame, nerobili sme to úplne nezištne. Rátame totiž s tým, že o pár rokov sa aj my schladíme v ich tieni.

Okolo kruhového objazdu v Trebišove prechádzame denne. Chceli sme ho krajší, zelenší. Ani v tomto prípade sme nečakali a prispeli sme zodpovednou prácou.  Výsledný efekt nás potešil a presvedčil, že to stojí za to.

Do tretice sa nového nádychu dočkal aj priestor pred poštou. Opäť sme sa rozhodli nášmu mestu pomôcť, tentoraz finančnou čiastkou vo výške 500 €. Za to sa podarilo nakúpiť materiál, ktorý táto časť mesta využila nielen na estetické účely, ale aj na trasy pre peších po lepšom podloží. Štrk a nášľapné kamene dodali mestu jednotný reliéf a umožnili oveľa pohodlnejší presun chodcov k pošte.

Zvládli sme to. A nekončíme. Stále vnímame, že krajina okolo nás môže byť krajšia a lepšia. SWIDA Innovative má záujem pretvárať veci okolo seba na lepšie. Bavilo nás to, ide o mesto, v ktorom žijeme a už vieme, že zasadiť pár stromov môže byť aj príjemným oddychom.

Krajšie mesto aj vďaka nám

Na priestore, v ktorom sa pohybujeme nám záleží. Keď sme sa pred pár rokmi rozhodli založiť firmu SWIDA Innovative, povedali sme si, že popri všetkom tom typickom biznis zhone, nových klientoch a partneroch na obzore nesmieme zabudnúť na svoje okolie.

Články

Ženy v špedícii

Práca v špedícii je rovnako náročná pre ženy i pre mužov. V našej spoločnosti dávame rovnaké príležitosti obom pohlaviam a…

Swida Academy

Jednou z hlavných priorít vo Swide je kvalitné zaškolenie ľudí. Swida Akadémia má za cieľ prilákať a vyselektovať vhodných kandidátov…

Dodávateľ, náš partner

Úspešne zrealizovaná preprava pre nás znamená, že objednávka bola naplnená podľa požiadaviek a k spokojnosti klienta. Ako jedno z najdôležitejších kritérií pre…