Rýchle nacenenie

Krajšie mesto aj vďaka nám

Na priestore, v ktorom sa pohybujeme nám záleží. Keď sme sa pred pár rokmi rozhodli založiť firmu SWIDA Innovative, povedali sme si, že popri všetkom tom typickom biznis zhone, nových klientoch a partneroch na obzore nesmieme zabudnúť na svoje okolie.

Prvá takáto príležitosť sa nám naskytla ešte pred troma rokmi. Pred záverom roka 2016, na sklonku novembra, Mestské hospodárske stredisko v Trebišove začalo s 2. časťou etapy výrubu a výsadby drevín. To sa nám zdalo ako dobrá príležitosť k aktivite. Predsa len, Trebišov je miesto, ktoré dalo SWIDA Innovative prvotný tvar. Chytili sme sa teda šance aj lopát.

Užili sme si to. Bolo príjemnou zmenou na chvíľu opustiť firemné priestory a vybehnúť do parku vysadiť pár nových stromov. Doterajší úspech firmy SWIDA Innovative odzrkadľuje našu svedomitú a dobre vykonanú prácu. Toto odhodlanie sme sa snažili predviesť aj pri revitalizácii zelene v Trebišove.

Estetický reštart dostal aj verejný priestor na Cintorínskej ulici (náš “parčík”). Chceli sme prispieť nielen našou prácou, ale aj finančne. Rozhodli sme sa prispieť sumou 516 €. Za tieto peniaze mesto získalo Platany javorolisté. Priznávame, nerobili sme to úplne nezištne. Rátame totiž s tým, že o pár rokov sa aj my schladíme v ich tieni.

Okolo kruhového objazdu v Trebišove prechádzame denne. Chceli sme ho krajší, zelenší. Ani v tomto prípade sme nečakali a prispeli sme zodpovednou prácou.  Výsledný efekt nás potešil a presvedčil, že to stojí za to.

Do tretice sa nového nádychu dočkal aj priestor pred poštou. Opäť sme sa rozhodli nášmu mestu pomôcť, tentoraz finančnou čiastkou vo výške 500 €. Za to sa podarilo nakúpiť materiál, ktorý táto časť mesta využila nielen na estetické účely, ale aj na trasy pre peších po lepšom podloží. Štrk a nášľapné kamene dodali mestu jednotný reliéf a umožnili oveľa pohodlnejší presun chodcov k pošte.

Zvládli sme to. A nekončíme. Stále vnímame, že krajina okolo nás môže byť krajšia a lepšia. SWIDA Innovative má záujem pretvárať veci okolo seba na lepšie. Bavilo nás to, ide o mesto, v ktorom žijeme a už vieme, že zasadiť pár stromov môže byť aj príjemným oddychom.

Krajšie mesto aj vďaka nám

Na priestore, v ktorom sa pohybujeme nám záleží. Keď sme sa pred pár rokmi rozhodli založiť firmu SWIDA Innovative, povedali sme si, že popri všetkom tom typickom biznis zhone, nových klientoch a partneroch na obzore nesmieme zabudnúť na svoje okolie.

Články

Stredoškolákom ukazujeme prax priamo vo firme

Keďže veríme, že základom kvalitnej práce je predovšetkým kvalitné vzdelanie a rozhľadenosť, naša spoločnosť sa zapojila do projektu…

Prináša flexibilná pracovná doba vyššiu efektivitu?

Táto otázka dlhodobo zaujíma aj nás. S rýchlejšou dobou si každý váži svoj čas, preto pri výbere zamestnania rozhoduje napríklad…

Swida Innovative sa zaradila medzi úspešné slovenské podniky

Stali sme sa diamantom slovenského biznisu Magazín Forbes už 11 rokov oceňuje slovenské malé a stredné…