Rýchle nacenenie

Ženy v špedícii

Práca v špedícii je rovnako náročná pre ženy i pre mužov. V našej spoločnosti dávame rovnaké príležitosti obom pohlaviam a tešíme sa z ich úspechov rovnako. Dnes sme sa ale rozhodli dať priestor 3 ženám zo Swida tímu, aby nám prezradili, čo ich na práci u nás baví a ako sa cítia v našom mladom kolektíve.

Janka

“Ocitla som sa v logistike, pretože som po návrate zo zahraničia chcela aj naďaľej aktívne pracovať s cudzím jazykom. Swida ponúka férové podmienky a šikovný človek sa tu vie nadštandardne zabezpečiť do budúcna. Je pravdou, že v logistike, či špedícii pracuje viac mužov ako žien, ale ja svoje postavenie beriem skôr ako výhodu, veď nie vždy sa klient rozhoduje racionálne, sympatie sú dôležité aj pri našich obchodoch. Osobne ma najviac baví, že vidím sama na sebe ako sa vyvíjam, narastá mi zdravé sebavedomie a ľahšie vystupujem zo svojej komfortnej zóny. Tým, že som sa zlepšila v komunikácii a vyjednávaní, dokážem si na mnohých miestach dohodnúť lepšie podmienky – napr. Pri mobilnom operátorovi. ? Mám rada svoju prácu ako takú a mojich kolegov mám snáď ešte radšej.”

Evka

“Zo začiatku som mala pred prácou vo Swide veľký rešpekt. Hlavne, čo sa týka nátlaku na psychiku. Vedela som, že logistika nikdy nespí a vyjednávania musia byť veľmi rýchle a efektívne. Teraz by som túto prácu nevymenila za nič na svete. Práve tá dynamika ma baví najviac. Každý deň je iný, nie je to žiadny stereotyp. Baví ma práca s ľuďmi, denný kontakt s klientmi a to každý deň prináša nové zážitky a poznania a to je vo Swide super. Veľmi pozitívne vnímam i to, že ako žena a dokážem využiť nielen svoje skúsenosti, ale aj intuíciu a empatiu. Bolo veľa situácií, kedy som prebrala aktivitu od kolegu, klient mal úplne opačný prístup, ako to bolo napísané v aktivite a dá sa povedať, že pomerne rýchlo mi poslal aj objednávku. ? Mimochodom s týmito klientmi doteraz spolupracujeme na úspešných prepravách ?

Esty

“ Keďže som pracovala v zahraničí, chcela som sa vrátiť domov a využívať znalosti cudzieho jazyka. Práca vo Swide mi priniesla presne tento benefit. Baví ma, že každý deň je o niečom inom. Práca v našom kolektíve je dynamická, zaujímavá a veľmi pozitívne hodnotím aj flexibilnú pracovnú dobu. Keďže každý deň musíme úspešne zvládnuť desiatky prepráv pre našich klientov, sú aj také prípady, kde viem úspešne použiť aj svoje ženské zbrane.”
Vo Swide dávame šancu talentu. Je jedno či žena alebo muž, všetci sme jeden tím a práve rôznorodosť z nás robí úspešnú spoločnosť, ktorá chce napredovať.

Ženy v špedícii

Práca v špedícii je rovnako náročná pre ženy i pre mužov. V našej spoločnosti dávame rovnaké príležitosti obom pohlaviam a tešíme sa z ich úspechov rovnako.

Články

Ako hodnotia dispo Swida akadémiu jej najčerstvejší absolventi?

V našej Swida akadémii sme privítali rad nových talentov,  ktorých sme po ukončení našej teoretickej prípravy v spojení s praktickými…

Čo nám priniesol rok 2020 a čo bude v tom novom najdôležitejšie?

Vďaka tomu, že bol uplynulý rok na udalosti pomerne pestrý a turbulentný, zažili sme i my celý rad nových obchodných…

Výmena šéfov – na 2 týždne

V rámci našich dvoch pobočiek (Košice, Trebišov) porovnávame často efektivitu, flexibilitu či ziskovosť. V minulom mesiaci sme sa rozhodli, že na pár…