Rýchle nacenenie

Výmena šéfov – na 2 týždne

V rámci našich dvoch pobočiek (Košice, Trebišov) porovnávame často efektivitu, flexibilitu či ziskovosť. V minulom mesiaci sme sa rozhodli, že na pár dní vymeníme manažment a prinesieme oživenie do tímov a získame tak informácie z prvej ruky. Náš Maki tak putoval do Trebišova a Jarko do Košíc. Po návrate späť do ich domovských tímov sme sa spýtali na ich bezprostredné pocity.

Čo vám osobne priniesla zmena, ktorú ste absolvovali?

M: V rámci tejto výmeny som bol 2 týždne v inom kolektíve, no ten mi nebol vôbec cudzí, keďže starí aj noví disponenti sa pravidelne zaúčajú v Košiciach. Zmena bola veľmi pozitívna, poznal som opäť ako premýšľajú ľudia v rôznych situáciách a aké riešenia prinášajú. Za mňa bolo dôležité každého správne pochopiť a dať kvalitnú spätnú väzbu.

J: Mne osobne výmena prospela. Iní ľudia, iné prostredie, aj keď práca bola stále tá istá. Manažérske metódy, ktoré používam sú zhodné s metódami Makiho a preto si myslím, že ľudia okrem osobných sympatií pri riadení svojej práce žiadnu zmenu nepocítili.

Aké osvedčené manažérske metódy fungujú podľa teba na každý tím?

M: Je dôležité, aby každý rozumel tomu, čo robí, prečo to robíme a aký je náš spoločný cieľ. U mňa sa najviac osvedčila metóda pozitívneho pracovného prostredia, kedy ľudia vedia, že majú u mňa vždy otvorené dvere, že chceme mať na pracovisku dobré vzťahy. Zamestnanci musia mať u svojho manažéra dostatočnú podporu a hlavne dôveru.

J: Najviac vsádzam na kvalitnú spätnú väzba, ktorú sa snažím posúvať stále – dobrú aj zlú. Je to dôležité aby ľudia, dostali spätnú väzbu zo strany riadenia včas a dobre štrukturovanú. Z nej sa dokážu poučiť a byť efektívnejší veľmi rýchlo.

Ktorú z vlastností ste prízvukovali tímom najviac?

M: Vlastnosť, ktorú by mal mať každý jeden tím je určite súťaživosť. Neviem si naozaj predstaviť tím, ktorému by bolo úplne jedno, aké sú ich spoločné alebo individuálne výsledky.

J: Flexibilitu. Častokrát musíme riešiť otázku, kto koho zastúpi alebo kto môže ostať aj po pracovnej dobe. Aj preto sme zaviedli systém, ktorý nám pomohol riešiť tento problém efektívne a prehľadne.

Sú obe partie rozdielne a prekvapilo vás niečo v tom druhom tíme, s čím ste nepočítali?

M: Na oboch pobočkách máme naozaj skvelých a šikovných ľudí. Firemné mesačné rekordy sú vždy rovnomerne rozložené na ľudí z oboch tímov. Keď som začínal s výmenou bol som veľmi milo prekvapený, akú tam majú príjemnú a uvoľnenú pracovnú atmosféru, skoro som si myslel že som doma v KE. Tým chcem povedať, že na oboch pobočkách sa cítim veľmi príjemne, vieme si nájsť čas na zábavu, no nepochybujem o tom že každý rozumie kde je hranica. Oba tímy berú svoju prácu maximálne zodpovedne a vedia, že ak potrebujeme zamakať, môžeme sa na seba navzájom spoľahnúť.

J: Košice i Trebišov tvoria super tím, kde je naozaj dobre zohratá partia ľudí. V tomto sme úplne rovnakí. Rozdielom je iba vzdialenosť, nič iné.  Keď som prišiel prvý deň, bolo veľmi milé, keď si ľudia mysleli, že som došiel skôr na inšpekciu.  Zo začiatku bol cítiť rešpekt z ich strany, keďže som pre nich cudzí. Po pár hodinách sa to zmenilo a spoločne sme si našli cestu k sebe. Som rád, za čas strávený v tomto tíme a do budúcna by som si to rád zopakoval.

Výmena šéfov - na 2 týždne

V minulom mesiaci sme sa rozhodli, že na pár dní vymeníme manažment a prinesieme oživenie do tímov a získame tak informácie z prvej ruky. Náš Maki tak putoval do Trebišova a Jarko do Košíc.

Články

Ako hodnotia dispo Swida akadémiu jej najčerstvejší absolventi?

V našej Swida akadémii sme privítali rad nových talentov,  ktorých sme po ukončení našej teoretickej prípravy v spojení s praktickými…

Čo nám priniesol rok 2020 a čo bude v tom novom najdôležitejšie?

Vďaka tomu, že bol uplynulý rok na udalosti pomerne pestrý a turbulentný, zažili sme i my celý rad nových obchodných…

PREMÝŠĽATE O PARTNEROVI PRE ŠPEDÍCIU? NEHĽADAJTE POĎLA VEĽKOSTI!

Nie veľkosť, ale flexibilita a spoľahlivosť sú podľa našich skúseností rozhodujúcim faktorom pri výbere partnera pre špedíciu. Sme však presvedčení,…