Rýchle nacenenie

Ako hodnotia dispo Swida akadémiu jej najčerstvejší absolventi?

V našej Swida akadémii sme privítali rad nových talentov,  ktorých sme po ukončení našej teoretickej prípravy v spojení s praktickými situáciami, prijali do nášho tímu disponentov. Nové tváre sme uvítali veľmi radi, pretože minulý rok sa niesol v znamení zvýšeného dopytu po našich službách a my sme potrebovali posilniť náš tím. Veríme, že pretavia svoj potenciál v prospech budovania značky SWIDA.        A ako vnímajú koncept Akadémie a ako hodnotia prístup našich mentorov a lídrov sme sa spýtali priamo absolventov.

VIKTÓRIA SZANYIOVÁ

„Za mňa bola akadémia super. Možno by som ju o týždeň skrátila, no cením si, že ste sa snažili naučiť nás v čo najkratšej dobe, čo najviac vecí. Výhodou bolo, že sme mali materiál na preštudovanie, ktorý sme si vedeli v kľude doma prejsť a v akadémii sa následne mohli tomu venovať v tíme. „Dvojdňovka“-prax pri seniórnejších disponentoch- je tiež skvelý nápad a vítam aj možnosť prestriedať obe vaše centrály (Košice / Trebišov). Vážim si, že ma učili ľudia, ktorí majú prax a vedia o čom hovoria.

Mentor Pali bol skvelý svojim friendly prístupom, pri ktorom vedel veľmi jasne určiť hranice a oceňujem jeho trpezlivosť pri vysvetľovaní nových pojmov. Pri riešení rôznych modelových situácií bol veľmi pohotový a bolo vidieť, že má dostatok vlastných skúseností, na príkladoch ktorých nám veľa vecí dokonale vysvetlil. V kombinácii s Makym nám vedeli cez názorné ukážky vysvetliť celý rad situácií a možných problémov.

Líder celej akadémie, Anti, bol pri nás hlavne počas drillov a odstupom času hodnotím jeho prítomnosť veľmi pozitívne, nakoľko z nás dokázal dostať 120% čo si myslím je dôležité poznať, vzhľadom na stresujúce a časovo náročné úlohy, ktoré nás v praxi čakajú.

Rozumiem tomu, že na každého platí iný prístup a osobnostné rozdiely som vnímala aj počas akadémie. U mňa je to proste tak, že ja chcem dať sama od seba 120 percent, a keď cítim prílišné  pushovanie, tak proste vypnem úplne. Počas akadémie sa mi to ale nestalo, motivácia a tímový duch, ktorého tam naši mentori vytvorili ma držali v správnom tempe.“

NIKOLA GREGOVÁ

„Vtedy aj dnes, s odstupom času, vnímam akadémiu pozitívne a považujem ju za veľmi prínosnú. Určite by som na akadémii nemenila tú priateľskú, uvoľnenú atmosféru. Vďaka nej som sa nebála prekonávať samú seba a vystupovať zo svojej komfortnej zóny. Každodenné návštevy pri disponentoch by taktiež mali podľa mňa zotrvať. Ako priestor na zlepšenie by som uviedla prípravu na colnice, nakoľko toto býva v praxi veľká neznáma. Z pohľadu cudzích jazykov by bolo fajn pripraviť základné frázy v poľštine.

Hodnotenie Antiho a Paliho – nemám čo vytknúť. Podľa mňa by mali zostať presne takí, akí boli pri nás. Metóda cukor a bič podľa mňa fungovala perfektne. Boli k nám kamarátski, ale zachovali si rešpekt. Takto by to malo byť. Ak by som mala hľadať detaily v ich práci, tak si myslím, že by bola potreba zachovať väčšiu konzistentnosť v hodnotení. Ak zjazdím jedného disponenta za určitú chybu, mala by som vedieť zjazdiť aj druhého disponenta za tú istú chybu. Ak sa to dialo, prišlo mi to nefér.

Inak všetko super, na akadémiu budem veľmi dlho spomínať s úsmevom. Ak sa ma ňu pýtajú, vždy odpoviem, že absolvovať ju prináša obrovskú výhodu. Človek získa väčšiu istotu, ešte predtým, než si sadne už oficiálne na svoje miesto, pretože je pripravený. Ja som maximálne spokojná vo Swide.“

SAMUEL SUDIMÁK

„ Ja hodnotím akadémiu ako celok dobre, keďže sme si vyskúšali takmer všetko a vždy pri nás hlavne niekto skúsenejší bol, aby nám poradil.

Pali je super hlavne v príprave na telefonáty s dopravcami, keďže nám počas tréningu dával rôzne situácie. Následne nám v inkubátore všetkým veľmi pomáhal, keď sme mali nejaký problém počas komunikácie s dopravcami.

Rovnako pozitívne hodnotím aj Antiho, ktorý nám častokrát pomohol, poradil a tiež veľa vysvetľoval – čo sa pri komunikácii robí a čo nerobí, aby sme boli pri rozhovore istejší. V inkubátore bol nápomocný, čo v začiatkoch veľmi vítam.

Jediné, čo mi možno chýbalo bol väčší priestor natrénovať si prácu s appkami. Veľakrát, aj teraz, mám pocit, že niekedy nahadzujem možnosti zle, resp. inak ako ostatní. To je z mojej strany asi jediná konštruktívna kritika, ktorú by som rád spomenul. Myslím si, že je lepšie raz vidieť ako 100-krát počuť.“

ALEXANDRA BAČOVÁ

„Akadémiu hodnotím naozaj veľmi kladne. Páči sa mi rozsiahlosť výučby, lebo si myslím, že práve vďaka tomu sme sa tak rýchlo a dobre zapracovali. Bolo toho naozaj niekedy dosť, ale mne osobne to dalo dostatok istoty. Nepociťovala som potom taký stres, keď sme museli začať pracovať už sami za seba. Teraz už môžem s odstupom času povedať, že drilly boli naozaj veľkým prínosom. Tiež to, čo nás učili, či už ohľadom telefonovania alebo iných procesov, bola naozaj pravda.

U Paliho sa mi veľmi páčil jeho prístup k nám, ako ku skupine, tak aj k jednotlivcom. Vo všetkom sa nám snažil pomôcť. Sledoval čo nám nejde a venoval každému dostatok času, aby sme sa zlepšili. Dokázal si vytvoriť kamarátsky vzťah, ale zároveň si vedel udržať aj autoritu a rešpekt.

Anti bol vždy príjemným osviežením, keďže sme väčšinu času trávili s Palim, a vedel vždy priniesť trošku iný pohľad, z inej perspektívy, čo podnecovalo naše myslenie a kreativitu v prospech nových riešení. Anti je určite prirodzená autorita, ktorá má reálny pohľad na situácie a prináša vždy konštruktívne riešenia. Ukazuje ako veci riešiť priamo a bez zbytočných komplikácii.

Osobne vidím priestor na zlepšenie vo využívaní skupín na skype. Celkovo však nemám veľmi čo vytknúť, ja som bola naozaj spokojná a neviem si predstaviť čo viac by sme si pohli priať 🙂 myslím, že nás pripravili maximálne dobre a snáď o tom budú vypovedať aj naše výsledky. “

DOMINIKA PIŠTEJOVÁ

„Swida akadémiu hodnotím veľmi veľmi kladne. Keďže som so špedíciou nemala žiadne skúsenosti, Swida Akadémia ma naučila hlavne základy – od prepočítavania ložných metrov, vedomosti o transporte, autách, cez získavania možností až po Poľský jazyk. Akadémia zmenila aj to, že na začiatku som sa hanbila telefonovať a teraz ma niekedy vytočí, ak mi dopravca nezdvihne telefón, aby som s ním dohodla všetko potrebné do detailov (od kilometrov, výmery auta a hlavne dobrú cenu).

Páčilo sa mi, ako nám Anti s Palim venovali svoj čas, aby cibrili naše základné skills a tiež nás presvedčili, že dokážeme viac, ako sme si vtedy mysleli. Na zaúčanie disponentov si neviem predstaviť nikoho iného ako Paliho. Má trpezlivosť, skúsenosti a vie usmerniť človeka tou správnou cestou. Nemal problém sa povenovať človeku aj individuálne.

Antiho hodnotím rovnako pozitívne. Aj keď ma trápilo, že tie drilly neboli vždy podľa jeho predstáv a dával nám to jasne najavo, na koniec ma to aj posunulo ďalej. Vďaka tomu tlaku som sa rozhodla viac venovať akadémii a obetovať svoj voľný čas, aby som nezaostávala za inými, a aby som dala zo seba maximum.

Keď sme z akadémie odchádzali už na ostro pracovať k disponentom, bola som toho názoru, že by som prijala ešte dlhší čas v inkubátore. Ale s odstupom času si myslím, že nič nám nedá viac ako pracovať medzi staršími disponentmi, ktorí nám často pomáhajú. Hlavne Maki, ktorého pomoc si veľmi vážim, pretože nikdy nikomu z nás nepovedal, že nepomôže alebo neporadí. To si myslím, že hovorím za všetkých. Musím pochváliť, že to majú dobre premyslené. Možno by som navrhovala nie „dvojdňovku“, ale aj viac dní stráviť pri disponentoch. Mne tie 2 dni dali veľa, ale prvý deň bol taký, že neviem kde čo ťuknúť, druhý sme sa pomaly do toho dostávali a ten tretí by sme boli najlepší.“

TIBOR MÁTYÁS

„Swida Akadémiu vnímam veľmi dobre a som rád, že som ju mohol absolvovať. Skúsenosti a jednotlivé modelové situácie ma pripravili v krátkej dobe do reality, kde som istejší.

Paliho hodnotím na výbornú, kľudne by mohol byť aj profesionálnym lektorom, keďže vie veľmi dobre a kľudne prednášať. Stále sa nám snažil pomôcť a vysvetliť všetko dopodrobna.

Anti sa snažil byť vždy nápomocný a hlavne nám rozdával cenné rady ohľadom komunikácie, ako dobre vysvetliť rôzne situácie a ako efektívne podať a získať potrebné informácie. Celé to bolo dobre koncipované a tým myslím aj postupnosť – skúška u disponentov, feedback, inkubátor.

Myslím si, že by sme v akadémii uvítali hneď od začiatku aj počítače s danými appkami, aby si to uchádzači vedeli pozrieť skôr, nakoľko s tým potom budú robiť denne. Celkovo si myslím, že je všetko tak ako má byť, nemám žiadne výhrady, mali a dostali sme všetko , čo sme potrebovali.

JANA JADLOŠOVÁ

Počas akadémie som sa naučila najdôležitejšie veci, ktoré využívam denne počas práce. Samozrejme nie všetky situácie sme si počas tréningov stihli prejsť, no so situáciami, s ktorými sme sa nestihli stretnúť nám vždy ochotne pomôže Maki, prípadne niekto z kolegov. Som presvedčená, že každému jednému dala akadémia veľa a po jej absolvovaní sme sa cítili byť pripravení na samostatnú prácu. Za mňa predstavuje veľké plus inkubátor na konci akadémie.

Pali je ideálny človek pre akadémiu, vie namotivovať a podržať ľudí, zároveň má dostatočné skúsenosti na to, aby ľudí zaúčal. S Antim sme sa v akadémii nestretávali pravidelne, prakticky len párkrát pri drilloch, tam to bolo za mňa všetko ok. Aj keď to bolo stresujúce a náročné, v kontexte príjemnej atmosféry, ktorá tam vládla sme všetko zvládli.

Už aj predtým, v inej spoločnosti, som zažila zaúčanie do práce, no nikde som sa necítila byť taká pripravená ako tu po absolvovaní Swida Akadémie. Je veľmi dôležité, že sme v počas tréningov stretli a mohli čerpať od ľudí, ktorí sa vyznajú v danej problematike a vedia tieto skúsenosti dobre predať.

 

Ako hodnotia dispo Swida akadémiu jej najčerstvejší absolventi?

Články

Čo nám priniesol rok 2020 a čo bude v tom novom najdôležitejšie?

Vďaka tomu, že bol uplynulý rok na udalosti pomerne pestrý a turbulentný, zažili sme i my celý rad nových obchodných…

Výmena šéfov – na 2 týždne

V rámci našich dvoch pobočiek (Košice, Trebišov) porovnávame často efektivitu, flexibilitu či ziskovosť. V minulom mesiaci sme sa rozhodli, že na pár…

PREMÝŠĽATE O PARTNEROVI PRE ŠPEDÍCIU? NEHĽADAJTE POĎLA VEĽKOSTI!

Nie veľkosť, ale flexibilita a spoľahlivosť sú podľa našich skúseností rozhodujúcim faktorom pri výbere partnera pre špedíciu. Sme však presvedčení,…